BU KONSERDE VAR MIYDIN

23.3.12

Pijama "Düşe Kalka" Albüm Lansmanı

21 Mart çarşamba lansman akşamını Pijama severler, olması gerektiği gibi önemsemişlerdi. Roxy'de çok tatlı bir kalabalık vardı. "Tatlı kalabalık mı olur attın" demeyin ayıp edersiniz. Pijama dinleyicisi yüzünden o kalabalık o kadar tatlıydı :) Etrafımda herkesi tanıyor gibiydim.
Konser başlamadan önce Pijama, henüz çok taze çekilmiş olan Bi' Büyük klibini de izleterek, dinleyicilerini özel kılacak bir ana tanıklık ettiler.      Nihayet ki beklenen an geldi. Pozitif enerjilerini saça saça Pijama sahnede yerlerini aldı.
Ben Pijama'nın en çok samimi duruşunu seviyorum. Onları izlerken ağzım hep kulaklarımda oluyor. Bunun sebebi ilk başta Kaan Emeç. Bol mimikleri sayesinde benimde kaşım gözüm durduğu yerde durmuyor :)
 Kaan'ın fotoğraflarını çekmeye ise bayılıyorum. Asla aynı pozu yakalayamazsınız dikkatli olun! :)

Gelelim Düşe Kalka albümüne. Albümde; Bi' Büyük, Keyfekeder, Yaş Günüm, Bulanık Niyetler, Karar Verdim, Gol Değil, Hazır Cevaplar, Bir Yaklaşık, ve Gol Değil ile Bulanık Niyetlerin ayrı versiyonları bulunuyor. 
Bi' Büyük, lansmandan yaklaşık 1 - 2 hafta öncesinde internette paylaşıldığından, şarkıya az da olsa bir aşinalığım var. Ama en çok "Gol Değil" i sevdim. 
Takma Kafanı albümü ile yeni albüm arasında belirgin farklar elbette ki var. Böyle olması gerek miydi değil miydi diye bir eleştirim olmayacak. Dinledikçe sevilesi bir albüm olacak. Hem netice de müzisyen olan onlar ve bu sefer içlerinden böyle gelmiş. Çokta güzel olmuş. 
Ama en güzeli Gol Değil :) Takma Kafanı albümünün ise tamamı. 
Kaan'ın dediği gibi; "2 kere dinleyin bak nasıl alışacaksınız." 
Kaan, her yeni şarkı sonunda dinleyenlerinden onay almadan bir diğer şarkıya da geçmedi. Her yeni şarkı da dinleyenler tarafından beğenildi. 

Pijama, Düşe Kalka albümünün tüm şarkılarını çaldıktan sonra, Takma Kafanı albümünden Boşvermişim Dünyaya şarkısı ile lansman akşamına son verdiler. Pijama hayranları, sahne önüne hücum ederek çığlıklar halinde "bi daha bi daha Pijama Pijama" şeklinde seslenince bu bise dayanamayan grup, tekrar sahneye geri dönerek Düşe Kalka albümünün ilk klip şarkısı olan Bi' Büyük ile hayranlarının isteklerini kırmadılar. Teşekkürler Pijama :)               
Konsere gelmeyenlerin bi' büyük eğlence kaçırdıklarını da hatırlatarak, Pijama'nın lansman fotoğraflarıyla enerjimize enerji katalım :) 
Pijama'yı;  bas gitarda İlker Ölmez, gitarda Can Karakuzulu, tuşlularda Alper Zengintaş, davulda Tunç (Neco) Engin ve vokalde Kaan Emeç yaşatmaktadır. 

Düşe Kalka albümünün başarısı, bol şansla Pijama'ya geri döneceğinden eminim. Tüm samimi duygularımla, yıllardır olduğu gibi bundan sonrada Pijama dinleyicisi olmaya devam edeceğim. Önümüzde ki Pijama konserlerine de gelmeyen kalmasın :)

                                   Konser sever olmanız dileğiyle.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder