BU KONSERDE VAR MIYDIN

29.12.12

Discothèque & Türkay Aktekin

28 Aralık Cuma akşamı Line sahnesine, Discothèque bizi misafir etti. Vokalde Emek Demir, bas gitarda Özgür Özgüven, davulda Tunç Engin ve gitarda Türkay Aktekin' in olduğu Discothèque, 80' lerin ve 90' ların disco - pop şarkılarından oluşan repertuara sahip. Mekanı disco havasına çeviren Discothèque, dinleyenleriyle dans etti :) Evet dans etti, enerjileri o kadar yüksekti ki iletişimi hiç kaçırmadılar.

Discothèque, Modern Talking' ten Cheri Cheri Lady şarkısını çaldığı an koşup hepsine sarılasım geldi :) Sağa sola omuzlar eşliğinde minik adımlarla dans ettiren Cheri Cheri Lady oldum :)
Hatta o kadar kendimden geçmişim ki, benim canım kırık beyaz ( kirli olduğundan değil ) berem mekanda kaldı. Buradan gören varsa bana ulaşsın da alıyım beremi :)
Kalabalığı sahnenin önüne dans ede ede mıknatıs gibi çeken Discothèque, dinleyicilerine güzel bir konser akşamı yaşattı.
          Emek nasıl güzel bir isimdir. Samimi bakışlarına, güzel sesine emeğine sağlık Emek :)
   
Türkay Aktekin.... Çok değil bu yılın başlarında Kadıköy' de bir mekana, kız arkadaşımla konser izlemeye gitmiştik. Mekandan içeri girdiğimizde başıma hiç gelmeyen hadiseler geldi. Güvercine yem atılmış gibi bir kaç kişi başımıza geldi. Neye uğradığımızı şaşırmıştık. Tanışabilir miyiz? Bir şeyler içelim mi? Soruları bizi bunaltmıştı. İşte o an yanımıza biri geldi ceketini bizim masaya asma ihtimalini sordu. Öyle güzel bir enerjisi vardı ki... Sonradan anladım ki gelişinle çevremizde ki güvercinleri bir çırpıda yok etti :)
Sonra, sahneye davet edildi. Gözlerimi kocaman açmama, kulaklarımın kabarmasına sebep olan gitarını çaldı ve indi. Biz oradan ayrılırken sadece teşekkür ettim. Kimdi? Adı neydi? Yoksa melek gibi gönderilmiş miydi?...
Taksim' de bir mekanda konser lansmanı vardı. Onu orada gördüğüm an boynuna atlamış bulundum :) O çok merak ettiğim soruyu sordum. Cevabı, Türkay Aktekin. Aldığım enerji hala aynı, Türkay tanıdığım güzel kalpli insanlardan biri. Türkay şimdilerde, 2013 yılında çıkacak olan TAP ( Türkay Aktekin Project ) olarak single albüm hazırlıklarında. Yolun açık, başarıların bol olsun Türkay Aktekin :)
Konsere ait daha çok fotoğraf görmek için https://www.facebook.com/KonserSever  adresini ziyaret ederek " Discothèque & Türkay Aktekin  " albümüne bakabilirsiniz.


                          Konser sever olmanız dileğiyle.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder