BU KONSERDE VAR MIYDIN

18.1.13

MULTITAP

17 Ocak Jolly Joker' deki kalabalık, bu sefer Multitap için vardı. Dedik tamam çılgınlarca dans edeceğiz :) Nitekim de öyle oldu.
Multitap, saatler 23' ü gösterdiğinde "Battaniyem" şarkısı ile konseri başlattı. Soğuk kış havasında sıcacık gelen bu şarkı ile içimiz ısınırken, ayaklarım adeta yerinde duramıyordu. Dans dans :)

Multitap, sahnesinde bir çok müzisyen dostlarını da konuk etti. Manga grubundan tanıdığımız Efe Yılmaz dj setinle beraber sahne de yerini aldı. Multitap dinleyenlerini eğlendirmeye ant içmişti :)
Multitap konserinde kendi şarkılarının yanı sıra MFÖ' den Mecburen şarkısını da bizimle beraber büyük coşkuyla söyledi. Sesim çatlayana kadar "Erken kalkmak mecburen, işe gitmek mecburen, eve dönmek mecburen mecburiyetten" bağıra bağıra söyledim. Ama öyle hepsi mecburiyetten :)
Bir de Mirkelam haricinde ilk kez Multitap' tan dinlediğim "Asuman" şarkısını çaldılar. Duyduğum an ceylan gibi sektim yerimde :) Ne şeker şarkıdır ne de yakışmış Multitap' a "Asuman" şarkısı.
Klavye de Sertaç Özgümüş, bas gitarda Taçkın Bilal, davulda M. Ali Cihan, vokalde Selim Siyami Sümer' in olduğu bu lezzetli zıpkın Multitap grubunun süpersonik müzisyenleridir.
"Mutluyum içimde bir şeylere minnet borcu var, içelim hadi millet, korkmadan uçalım mı bir müddet aşk için içelim içelim..." İçkileri aşk için ve umut için kaldırdık. Umut dolu şarkıları artık daha da çok seviyorum :) İnadına mutluluk ve inadına aşk için içmek hayalperest olduğumuz anlamına gelmez değil mi ? :)
Multitap sahnesine, üzerinde ki Ramones tşörtu ile göz dolduran Malt grubundan bas gitarı ile sevdiğimiz Cenk Turanlı, vokal olarak ise Mehmet eşlik etti. O sıra davula biri mi geçmiş fotoğraftan öyle görünüyor ama kimdi o bilemiyorum. Yetişemedim ki Multitap' ın konuk müzisyenlerinin hızına :)
Multitap' ın bir diğer konuğu ise, 18 Aralık 2012' de Jolly Joker' de "Parti İstanbul" isimli yeni single lansmanını yapan Ege Çubukçu oldu. Multitap' tan Masumiyet ve Ege Çubukçu' nun Film şarkısını beraber söylediler.
 Dansın bol olduğu ve sıkça konser beklediğimiz Multitap' ın konserlerinin tekrarlanması dileğiyle.
Yardımları için Gizem Altınoğlu' na teşekkür ederim :)                                        Konser sever olmanız dileğiyle.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder