BU KONSERDE VAR MIYDIN

16.2.13

CAN BONOMO

15 Şubat Cuma gecesi Bronx, alabileceğinin belki de en fazlası ile hınca hınç doluydu. Çığlık çığlığa, çılgınca danslar eşliğinde, saat gece 12' ye ramak kala mekanda heyecanla bekleyen dinleyiciler Can Bonomo' ya kavuştu.

Can Bonomo şarkılarını koro halinde söyledi :) Bir yandan dans edip,bir yandan fotoğraf çekip, bir yandan şarkıları avaz avaz söyleyen Can Bonomo dinleyicileri görülmeye değerdi. Zaten bir an konsere değilde güzellik yarışmasına geldiğimi düşündüm :) Can Bonomo yeni albümü "Aşktan ve Gariplikten" şarkılarının yanı sıra çok sevilen "Mezcup", "Şaşkın", "Ali Baba" şarkılarını da söyledi. Anlaşıldı ki yeni albümün tüm şarkıları ben hariç ezberlenmiş :)
Can Bonomo kesinlikle tüm dinleyenlerini tanıyor! Öyle bir iletişim var ki aralarında buna kapılmamak mümkün değil. Sıkça dinleyenlerinin nabzını yoklayan Bonomo yüzünde o sıkça görmeye alışkın olduğumuz kocaman tebessüm halinde şarkılarını nasıl söylemeyi başarıyor bilemedim. Lakin ben gülerken konuşamam bile :)
Mekanı bilen bilir ki bir basamaklı tribün yeri vardır, işte orada ki dinleyenler eğlencenin dibini gördüler :) Can Bonomo' nun  müzisyen dostları her zaman ki gibi Bonomo' yu yine yalnız bırakmadılar.
Can Bonomo, değerlimiz Barış Manço' nun "Kara Sevda" şarkısını bir çaldı ki ... İşte o an mekanın çökmesini bekledim.
Can Bonomo ve ekibinin uyumunu konserden başka bir yerde göremeyeceksiniz. Bu sahnede beni en çok etkileyen kemandan zilli tefe, davuldan çelloya kadar sahnede ne varsa bir an hepsini çalacağını düşündüğüm Onur Nar oldu.

 Konserin sonuna doğru Can Bonomo, yeni albümden "Veysel" şarkısını gönül bağı ile sevenleri ile beraber söyledi. Konser geceyi devirerek, "bir daha ki sefere önce bizde, mangal sonra konser" diyen Can Bonomo, gitar sololarının havada uçuştuğu "Daha Sıcak Daha Dumanlı" şarkısı ile  1:30 'da son buldu.
Can Bonomo konserine ait daha çok fotoğraf görmek için https://www.facebook.com/KonserSever  adresini ziyaret ederek Can Bonomo albümüne bakabilirsiniz.

                            Konser sever olmanız dileğiyle.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder