BU KONSERDE VAR MIYDIN

22.2.13

Ozan Musluoğlu

21 Şubat Perşembe akşamı Akbank Sanat' a giderek ruhuma huzur buldum. Konser 20:00' da başlayacak haberi beni konsere yetişme telaşına kaptırdı. Öyle ki gittiğim her konser asla saatinde başlamazdı. Hayatımda ilk kez gittiğim bir konser, sahneye Ozan Musluoğlu ve ekibinin çıkmasıyla 20:05' te başladı.

Ozan Musluoğlu konserine aralıksız 3 şarkı ile başladı. Bu muhteşem açılışın ardından Ozan Musluoğlu, salonda ki dinleyicilerine teşekkür etti. Ozan Musluoğlu' nun kontrbas ile yaşattığı müzik lezzetine, davulda Ferit Odman, piyanoda Uraz Kıvaner, saksofonda Engin Recepoğulları eşlik etti.
Ozan Musluoğlu "Coincidence", "My Best Friends Are Pianists", "40th Day" albümlerinden bir çok eserle caz tutkunlarına unutulmayacak bir akşam yaşattı.
Ozan Musluoğlu, Tuna Ötenel için bir şarkı çalarken, Musluoğlu' nun müzisyen olacağına ilk inanan rahmetli babaannesi için de "Requiem For K.C" şarkısını caz dinleyenleri için çaldı. Ozan Musluoğlu konserine, Türkiye' de caz müziğin yaygınlaşmasına büyük katkı sağlayan ve Türkiye' nin ilk piyanist şantörlerinden biri olan İlham Gencer' i sahnesine davet ederek bir şarkıyı beraber seslendirdi. Konsere büyük onur ve renk katan İlham Gencer sahneden indikten sonra Ozan Musluoğlu, dönemin Ayten Alpman, İlham Gencer, Eray Turgay, Turhan Eteke' nin sahnede çekilmiş unutulmayacak fotoğrafından bahsetti. O fotoğraf, herkesin hafızasında yer etsin diye buldum.
Ozan Musluoğlu konseri 1 buçuk saat sürdü fakat bize sanki 1 şarkı dinlemiş gibi oldu. Zaman sakince akıp gitmişti.
Gerçek bir caz dinleyicisi olmayı başarabileceğimi sanmasam da, ruhumun şifa bulması için kendimi ödüllendireceğim akşamlar kesinlikle olacaktır.
Parmaklarınıza, bileklerinize, sanatınıza sağlık.
Ozan Musluoğlu konserine ait daha çok fotoğraf görmek için https://www.facebook.com/KonserSever  adresini ziyaret ederek "Ozan Musluoğlu" albümüne bakabilirsiniz.

                                Konser sever olmanız dileğiyle.


2 yorum:

  1. Konserdeydim. Çok keyif aldığım bir akşamdı. Ferit Odman'ı izlemeye doyamadım. Enerjisi, gülümsemesi, çalışı... Harika. Akbank Sanat'ta konser dinlemek de çok güzel. Fazıl Say'ı dinlemeyi istediğim bir yerdi ama kaçırmışım. Sürpriz de güzeldi. İlham Gencer'i dinlemek farklı bir tecrübeydi.

    YanıtlaSil
  2. Aynı şeyleri düşünmek çok keyifli. Teşekkür ederim yorumunuz için.

    YanıtlaSil