BU KONSERDE VAR MIYDIN

14.5.13

Harun Can / KORKULUK

13 Mayıs Pazartesi, saat 22:30 sularında, Harun Can' ın sahneye çıkması ile haftanın fişek gibi geçeceği belli oldu. Ortada başka tabirler varsa da kullanılabilir. Çivi gibi, çakı gibi, şimşek gibi.. :)

Harun Can tarafından "Korkuluk" adı altında kurulan proje, 2001 yılında doğdu. "Korkuluk" un ilk albümü ise, 2013' ün Ocak ayında yayınlanan "Bir Hayvan Yaratmak". Albüm, yüksek enerjisi ile elektronik alt yapılar üzerine kurulmuş rock ve metal öğeleri barındırıyor.
Harun Can, "Bir Hayvan Yaratmak" albümünden şarkıları dinleyenleri ile paylaşırken -Korku İle Tanışma Zamanı- sloganıyla da  hikayelerini özgürleştirdi.
Korkuluk ekibinde, gitarda Alp Tiner, bas gitarda Özer Kırçak ve davulda Emir Celt vardı. Korkuluk sahnesinde, kendi şarkılarının yanı sıra bir çok cover şarkılara da yer verdi.

"Yazmamışlar" ve "Şairin Elinde" coverları benim adıma geceye damgasını vurdu.
Ve tabi ki "Soytarı" ...
Müzisyenliğinin yanı sıra, bir çok sanat dalında da yeteneğe sahip olan Harun Can' ı yakından tanımanız gerekir. Bunun için de  KORKULUK adresini ziyaret etmekle başlayabilirsiniz :)

Harun Can konserde olabildiğine rahattı. O kadar rahattı ki, bir ara sahneye uzandı ve keyifli keyifli poz verdi :)  Dinleyicileri ile göz temasını genel olarak kaybetmeyen Harun Can, kaybettiği anlarda da, hızını alamayıp sahneye tur bindirdiği, seriye bağlayan hareketlerinin olduğu zamandı :)

"Korkuluk", Harun Can' ın içinde yaşayan ve ona şarkılar yazdırarak kendisini anlatan biri. Üzgün, öfkeli, kötü, çirkin, reddedilmiş, hiçliğin ortasına dikilmiş bir Korkuluk ve aklına gelebilecek her kötü sözü üstüne giyip de gelmiş bir Soytarı Korkuluk... diye kendinden bahseder. O bahsederken, bizde yaşarız...
Sesinize, ellerinize, güzel performansınıza sağlık "Korkuluk".
Konsere ait daha çok fotoğraf görmek için Konser Sever adresinden "KORKULUK / Harun Can" albümüne bakabilirsiniz.

                                          Konser sever olmanız dileğiyle.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder