BU KONSERDE VAR MIYDIN

22.9.13

SUPEREGO

21 Eylül Cumartesi gecesi Eski Beyrut' ta Süperego' muz vardı. 2013 yılının başlarında; vokalde Necmi Onur Yardımcı, solo gitarda Mert Şıdım, ritim gitarda Mert Turan ve bas gitarda İlker Ölmez' den oluşan kadrosuyla Süperego kuruldu. Grubun davulcusuna gelince şimdilik net isim veremeyeceğim. Süperego' yu takipte kalın ve kesinleşen davulcusuna beraber şahit olalım :)
Süperego' nun setlisti, dans etmeyi seven herkesi muhakkak yerinde oturtmayacak cinsten. Süperego, henüz kendi bestelerini sahnelerine taşımasa da, seçilmiş enfes cover şarkılarla dinleyenlerini doyurmasını iyi biliyor. Grubun kendi enerjisini ise buradan tarif etmeyeceğim ki gidip gözlerinizle şahit olun :)
Süperego, yeni kurulmuş grup olmasına rağmen verdikleri bu ikinci konser oldu. Grubun çalışma şevkine ise hayranım. Başarılarının hakkını verebilmek için, dinleyenlerin fikirlerine de çok önem veren Süperego, setlistini kendi egosu için değil, ortak ego için yapıyor :)

Bakınız grup, Facebook sayfasında kendini nasıl tanımlıyor.
"Süperego vicdan ya da ahlak. Toplumun değer ve kurullarının benimsemesiyle ( ya da onlara boyun eğmesi ile ) oluşan toplumsal kişiliğimizdir. İd' in bekçisi, sansürcüsü ve yargıcıdır. Onun isteklerini, 'doğru' ve 'yanlış', 'iyi' ve 'kötü' kavramlarıyla yargılar. Överek pekiştirir ya da kınayarak bastırır." SUPEREGO Facebook sayfasına gider


Süperego, şarkı aralarında bolca mizah yaparak belki de aramızda ki o sahne yükseltisini kaldırdı. Bas gitarı ile şarkılara lezzet katan yılların ustası İlker Ölmez' i çok seven grup arkadaşları, İlker' e "grubun babası" demeleri hal böyle olunca çok yerinde olsa gerek :)Yaklaşık 2 saat sahnede kalan Süperego' nun bir daha ki konseri 27 Eylül' de. Detaylı bilgi için Facebook SUPEREGO sayfası sizi bekliyor.                                    Konser sever olmanız dileğiyle.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder