BU KONSERDE VAR MIYDIN

21.11.13

Queen Tribute Night by CİNGİ

20 Kasım Çarşamba günü, Freddie Mercury' nin ölüm yıl dönümü sebebiyle Babylon' da anma gecesi  gerçekleşti. Fakat bu yıl gerçekleşen gece de, ölümün acısı daha da katlandı....

Selçuk Sami Cingi ve ekibi saat 22:00' de sahnede yerlerini aldı. Biraz buruk bir geceydi. Pozitif ve Babylon ailesinin en önemli üyelerinden Mehmet Uluğ hayatını kaybetmişti. Babylon ailesi, bu acı gününde kapılarını müzik aşkı için açtı. Cingi, bu gecenin kendisi için çok zor olduğunu ve ölümün kendisini üzmekten çok sinirlendirdiğini belirterek,keyifsiz olduğundan dolayı çok fotoğraf çekilmemesini rica etti. 
Babylon, slayt ile Uluğ' un fotoğrafını konser boyunca mekanda bıraktı. Cingi, bu geceyi Mehmet Uluğ' a armağan etti. Geride bıraktığı müzik adına kaliteli mirasları için hem Pozitif ve Babylon ailesi hem de müzik severler adına minnet borçluyuz. Huzur içinde uyu Uluğ...
2011 yılında katıldığım Queen tribute gecesini unutamazken, üzerine bir de bu gecenin eklenmesi bana bir alışkanlık kazandırdı. Gecede aklınıza gelebilecek Queen şarkıları çalınırken, sizin için ufak çaplı bir kayıt yaptım. 
Sahnede 2 saate yakın kalan Selçuk Sami Cingi' nin sesine, gitarına ve tavrına hayran olduğumu ise buradan okuyabilirsiniz. Bu eşsiz gecenin tekrarı olduğunda mutlaka yerinizi mekanda almalısınız. 

                                       Konser sever olmanız dileğiyle.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder