BU KONSERDE VAR MIYDIN

26.3.14

KUVARS

25 Mart Salı akşamı Bronx Pi sahnesinde Kuvars konseri bana unutulmayacak müzik zevki yaşattı. Saat 22:30' da sahneye çıkan Kuvars, enerjisini kaybetmeden 2 saate yakın konserini sürdürdü.

2009 yılında kurulan Kuvars, müziklerinde bir çok ezgiyi barındırarak kitlesini geniş tutmayı başarmıştır. Müziği her ne kadar kendine has öğeleri barındırsa da, içinde size mazinin tınılarını hatırlatacak melodiler de var :)
Kuvars' ın bir çok söz ve bestesi aynı zamanda grubun gitaristi olan Burak Canözer' e ait. Kuvars' a sesi ile hayat veren ise, çoğunuzun Yırtık Uçurtma grubundan tanımış olduğu Mutlu Arı.
Kuvars hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmak için resmi web sitesi size yardımcı olacak.

Geçtiğimiz yıl "Her İnsan Yalnızdır" isimli albümlerini piyasaya çıkaran Kuvars, konserini renklendirmesini çok iyi biliyor. Sahnede 7 kişilik bir ekipten oluşan Kuvars olağanüstü bir enerjiyle izleyicilerini eğlendirdi. Gitar soloları mı dersiniz,  klarnet soloları mı, keman mı ohoo kulaklarım ruhum bayram etti :) İlk kez bir Kuvars konserinde bulunuyor olduğum gerçeğine ben bile inanamadım :)
Albüm şarkılarının yanı sıra, Sen Mutlu Ol Ne Olur, Evreşe Yolları, Barış Manço'dan Hapşu ve son zamanlarda pek manidar şarkı olan Edip Akbayram' dan Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz! coverları ile gecenin nabzını yükselttiler.

Aldığım duyuma göre Kuvars' ın Mayıs ayında bir konseri daha olacak. Kaçırmamanızda fayda var :)


                                       Konser sever olmanız dileğiyle.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder