BU KONSERDE VAR MIYDIN

13.4.14

Murder King

Tarih 12 Nisan 2014! Bu tarih unutulacak cinsten değil! Murder King!
İzlediğim en iyi, en başarılı, en keyifli, en enlerin olduğu muhteşem bir konser oldu. Konserde olan biteni kelimelerin yettiği kadar yazmaya başlamanın sırası.

Murder King 2002 yılında kurulup, grup içinde bir kaç müzisyen değişikliği yaşayarak günümüze kadar  gelen ender güçlü gruplardandır. Murder King' in benim için 2005' ten bu yana hayatımda değişen, yitip gidenlerden olmamasının öncelikli sebebi, kesinlikle grubun istikrarıdır. Hiç bir zaman kendilerini unutturmadan müzik kariyerlerine devam etmelerine inanılmaz hayranım. Ortada bir Murder King gerçeği var. Yaptıkları müzikle, durdukları çizgiyle her zaman imrenilecek, parmakla gösterilecek idol gösterilecek bir grup. İşte yıllar yılıdır müzik sektöründe yerini inatla, onca çelmeye rağmen ayakta tutan Murder King' in ilk albümü "Gürültü Kirliliği" piyasaya büyük özlemle çıktı. Toplam 11 şarkıdan oluşan bu albümün her bir şarkısında insanı etkileyen gerçek bir hayat var. Toplumun, yaşadıklarımızın müziğe dökülmüş halidir "Gürültü Kirliliği" albümü..
Garaj İstanbul, "Gürültü Kirliliği" albüm lansmanına kapılarını 21' de açtı. Murder King sahneye çıkmadan önce, Barış Akpolat dinleyicileri enfes müzik zevki ile dolu dolu müziğe hazırladı.
Saatler Murder King' i gösterdiğinde, sahne ışıklarının ardından kulaklara Türkiye Cumhuriyet' inin başında olan siyasetçinin sesi ile mekan bir güzel gerildi. Gerildi gerildi... İşte sahne Murder King' in... Gerilip nokta atış yapma zamanıydı!
Konser dediğin böyle olur!
Gezi direnişinde aramızdan bedenen ayrılan arkadaşlarımızın tek tek isimlerinin olduğu tişörtleri ile sahnede yerlerini alan Murder King' in sesini duyduğumuz an geçilen yükseliş görülmeye değerdi. Vokal olarak gruba güç veren Can Uzunallı' nın üzerinde Berkin Elvan' ın fotoğrafı vardı. Tişörtlerin arkalarında ise cevabını bildiğimiz önemli bir soru vardı!
Murder King' i albüm lansman gecesinde yalnız bırakmayan dostları ile beraber hayranları da vardı. Sonuç olarak orada olan ve yerinde* mazereti olan tüm sevenleri Murder King' in hayranıydı :)


"Gürültü Kirliliği" albümünün tüm şarkılarını paylaşan Murder King, ardından çok geniş cover repertuvarlarından oluşan bir kaç şarkı ile konseri sonlandırdılar. Bu konser bitmemeliydi. Bitmeyen konser olmalı ve o Murder King konseri olmalı. Sahneye geri dönen Murder King, o arşivlik klibe sahip "Demokrasi" şarkısını içimiz içimize tekrar yerleştirdi.

Ben hala Murder King konserini yazamadım. Yazamadım işte! Murder King unuttuğum, kaybettiğim ne varsa bana geri verdi. Artık; daha güçlü, daha umutlu, daha özel, daha iddialıyım.

Çoluğuma çocuğuma anlatacağım en başarılı konser olarak Murder King konserini arşivime aldım :) Madem bu konser bitti, bir daha ki konsere kadar heyecanıma sahip çıkmalıyım.
Gelememiş olanlar, gerçekten de hak ederek üzülebilirsiniz.
Konser dediğin aynen böyle olur. Kendimi uzaklarda, özgürlüğün harbi olduğu bir ülkede elimde sevdiğim içecekle* konser izlediğime emindim. Gerçekten ben bu konseri yaşadığım ülkede mi izlemiştim!
En ince detayına kadar düşünülmüş bu konser için tek tek sevgilerimi, saygılarımı sunarak Murder King' in her bir eşsiz müzik adamlarına ve emeği geçen herkese teşekkürlerimi iletiyorum.

Murder King için görünen en yakın konser tarihi; 4 Mayıs Pazar %100 Metal Festivali.Konsere ait daha çok fotoğraf için https://www.facebook.com/KonserSever adresini ziyaret ederek "Murder King" albümüne bakabilirsiniz.
    
                           Konser sever olmanız dileğiyle.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder