BU KONSERDE VAR MIYDIN

9.5.14

Candan Tezel "Hikayeler" Albüm Lansmanı

"Ne zaman başladı bu hikaye.." Bu hikaye aslında uzunca zaman önce başladı..
Candan Tezel ' in ilk solo albümü "Hikayeler", sevenlerine 2014 yılının hediyesi oldu. Hikayelerine verdiği canı yaşatmak için de 8 Mayıs akşamı Hayal Kahvesi sahnesinde "Hikayeler" albüm lansmanını gerçekleştirdi.

Candan Tezel' i '110' grubundan, 2005 yılında "Atomların Harika Dünyası", 2007' de "Kontrol", 2010' da "Sıfır" isimli albümlerle grubun vokali olarak tanıdık. 110, bir çok konser ve festivallerde adını başarılı şekilde duyurdu. Ama kulağımıza bir gün bir haber çalındı ki, Candan Tezel müzik kariyerine bir de solo olarak devam edecekmiş. O haberin üzerinden neredeyse 2 yıl geçti ve insanın kalbine kalbine dokunan sözleri ile 9 şarkıdan oluşan "Hikayeler" albümünü bekleyenlerine nihayet kavuşturdu.
Tüm bu müzik geçmişi de bize lansman akşamında muhteşem şarkıları dinlememize ve eşlik etmemize vesile oldu.
Konser oldukça kalabalıktı. Sahne önü Candan Tezel' in sıkı hayranlarıyla doluydu. Tabi bende hemen karıştım :)
Candan Tezel' in setlistinde olacak şarkıların, lansman öncesi etkinlik sayfasında paylaşılması, konsere gelenlere -şarkılara iyi çalışın- mesajını belli ki iyi vermiş. Yeni şarkılar bile ezberlenmiş :)
"Hikayeler" albümünden en çok etkilendiğim şarkı olan 'Hiç Kimse',  gayet doğru aktarıldığını ve gerçeklik payının yüksek olduğunu bana düşündürüyor. Dokunuyor bu şarkı bana!

Lansman akşamına Candan Tezel' in müzisyen dostları da renk verdi. Murder King grubunun sesi olan Can Uzunallı sayesinde "Çünkü" şarkısı başka bir hayat buldu.
Candan Tezel' in "Hikayeler" albümü için ne kadar heyecanlı olduğunu biliyorduk. Konserde bunu bizzat gördük. Gözlerinin içi parlarken konsere gelen herkese sonsuz teşekkür ederek bakıyordu. Belli ki Candan Tezel' de en az dinleyicileri kadar sahnede olmayı özlemiş.
Yaklaşık 2 saat süren konser "Aşık Olalım" şarkısı ile kesin bir dilekle son buldu :)
Yıllardır şunu bilirim ki, Candan Tezel' in olduğu tüm konserlerin enerjisi hep yüksekti. Konseri sahneden çok iyi kontrol edebiliyor. Göz kontağı kurmadığı tek bir hayranı bile olmadığına emin gibiyim :)
Candan Tezel "Hikayeler" lansmanı pek bir samimi, pek bir duygulu, pek bir başarılı geçti.
Konserlerin devamını, hayranlarının kıymetini bilmeye devam etmesini dilerim. En azından ben kıymet biliyorum :)

Konsere ait daha çok fotoğraf için https://www.facebook.com/KonserSever adresini ziyaret ederek "Candan Tezel" albümüne bakabilirsiniz.

                                 Konser sever olmanız dileğiyle.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder